Zwiedzanie zamku-stadniny w Książu oraz katedry z mauzoleum w Krzeszowie

Dla miłośników zamków, koni i kultury mamy następną propozycje. Oczywiśćie przebieg dnia zależy od życzeń grupy.

Po zawarciu znajomości członków grupy mamy zamiar wybrać sie w okolice Wałbrzycha i tam zwiedzić zamek w Książu. Zamek pochodzi z 13 wieku i w miedzyczasie uległ przebudowania. Zamek stoi na skale przy zakolu rzeki Pelczycy. Wieża zamkowa ma wysokość pięciu pieter i posiada 400 komnat.

Powstała w miejscu gdzie w 13 wieku swoją siedzibę miał Książe Świdlicy. Wokół zamku rozciąga sie park. Przebudowy zamku trwały aż do drugiej wojny światowej do czasu gdy ostatni jego mieszkaniec hrabia Von Piersch – Hochberg stanął po stronie polski i wysłał syna do Londynu gdzie ten został pilotem RAFU. Gdy Hitler dowiedział się o tym zesłał hrabiego do obozu koncentracyjnego zkąd ten nigdy nie powrócił. Wtedy zamek został wykorzystany jako część obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. Obecnie zamek jest luksusowym hotelem. Również Książ znany jest ze swoich międzynarodowych powiązań ze znanymi stadninami ogierów. Ten obiekt położony jest obok zamku i mamy w planie go zwiedzić. Jego duża część została w 2002 roku zniszczona przez pożar ale w szybkim tępie doprowadzona do urzytku dzięki pomocy finansowej darczynców z różnych krajów. Wybieg maneżowy jest niesłychanie ładny i trudno sobie wyobrazićże przy pomocy prostych narzedzi przed setkami lat został wybudowany. W poblirzu stajni znajduje sie mały sklepik gdzie można nabyć artukuły związane z końmi.

W zależności od czasu zatrzymamy się gdzieś na lancz. Po czym autem udamy się do katedry w Krzesowie. Ta miejscowość jest znana dzięki pięknej katedrze i klasztorowi. Najpierw odwiedzimy katedrę, która w ostatnich latach przeszła renowacje i dzięki temu malowidła sufitowe są znowu kompletne. W 13 wiecznym klasztorze w dalszym ciągu żyją i pracują zakonnice być może że równierz i tam wstąpimy. Po zakączonym zwiedzaniu jest możliwość zwiedzenia mauzoleum, do którego dostaniemy się bardzo szczególnym wejściem. Na zakończenie powrót do Jaskółki, bogatśi o nowe wrażenia. W pensjonacie Jaskółka wspólnie zjemy obiad, przy którym podzielimy się przeżyciami spędzonego dnia.

Plan dnia poniżej:

*Rano zapoznanie się, przy kawie i herbacie z pracownikami Jaskółki oraz z innymi kursantami
*Wycieczka autem do zamku w Książu
*Lancz w Książu
*Wyjazd z Książa do Krzeszowa
*Zwiedzanie katedry i mauzoleum
*Powrót do Jaskółki w Marczowie, obiad oraz rozmowa o przeżyciach dnia

W cenie:
*Kawa i herbata
*Podróż do Książa, Krzeszowa i z powrotem
*Lancz w Książu
*Opłata za wstęp to poszczgólnych objectów
*Obiad w Jaskółce

Nie wliczone w cenę:
*Napoje alkoholowe w czasie posiłków

Cena Książ/Krzeszów:  € 55,–
Minimalnie 4 osoby

Użytkowanie naszych obiektów i terenów jest na własne ryzyko. ” Jaskółka” nie ponosi żadnej odpowiedzialności.


Pension Jaskółka in de zomer
  • Nederlands
  • English
  • Deutsch
(c) 2011, Jaskółka. Wszystkie prawa zastrzeżone.